Rusya'da Lisans Eğitimi

Rusya'da Lisans Eğitimi

Rusya'da Lisans Eğitimi

YÖK tarafından tanınan Rusya'daki  üniversiteler bölüm zenginliğiyle üniversite adayları için büyük avantajdır. Ekonomik olarak uygun olması, yaşam ve eğitim kalitesinin yüksek olması her öğrenci için en büyük olanaklarından bazılarıdır kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da dünyada en çok konuşulan altıncı dili de öğrenme şansını bulacaksınız

2023-2024 eğitim yılı Mart ayında başlayan Rusça Hazırlık programlarına kayıtlarımız başladı. Sağlam Rusça öğrenmek veya Rusça Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi almak isteyenler için idealdir.

Neden Rusya’da Üniversite Eğitimi

Kaliteli eğitim: NOBEL ödüllü birçok bilim insanı Rusya üniversitelerinde öğrenci yetiştirmektedir. Rusya özellikle temel bilim, mühendislik (nükleer, uçak, makina, kimya, genetik, inşaat), tıp ve sosyal branşlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için cazip bir ülkedir. Birçok üniversite ve enstitü dünya çapında üne sahiptir. Eski bir eğitim geleneğine sahip olan Rusya okulların temeli 1700 yıllarında atılmıştır. Sovyetler döneminden de başarıyla geçen Rus aydınları ekolü uzaya ilk insan çıkaran ve genetik gibi birçok çağdaş bilime doğum verip kendi kalitesini ve üstünlüğü kanıtlamıştır. Bugünkü Rusya dünya Temel Bilim lideri yerini koruyor.

Ekonomik eğitim masrafları: Rusya okullarında 1 yıllık eğitim masrafı 5.000- 10.000 USD arası değişmektedir. Rusya’daki eğitim maliyeti Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha düşüktür.  Rusya devletin yarattığı şartlar sayesinde 2022 yılında 200’ü aşkın ülkelerden 270.000 yabancı öğrenci bu ülkeye gelmiştir.


Bölüm zenginliği: Çağımızın getirdiği ihtiyaçları karşılayacak yeni bölümleri de geliştirilen Rusya okullarında güncel Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları bulabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan Rusya okullarında 500’ü aşkın bölüm zenginliğiyle istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. 

Kariyer ve iş avantajı: Türkiye’de ve Türkiye coğrafyasında: Balkanlarda, Orta Asya’da, Kafkaslarda iş çevrelerin Rusça ortak dil olarak kullanıldığını unutulmamalı. Türkiye’nin en büyük ve güçlü komşusu ve ticaret ortağı olan Rusya’da okulu bitirdikten sonra nereye giderseniz gidin güzel bir kariyer olanağına sahip olabilirsiniz. Dünya çapında tanınan Rus okullarında revaçta meslekleri revaçta olan dilde okurken bir taşla iki kuş vurabilirsiniz – hem branşınız hem Rusçanız olsun! 

Ekonomik yaşam masrafları: Rusya’da bir aylık yeme-içme masrafları 300-500 USD arası değişmektedir. Su, elektik, gaz, şehir içi telefon ve şehir içi ulaşım masrafları da Türkiye’ye göre düşük olması okuyanların geçimi dert etmeden ve ek iş bulmaya gerek duymadan eğitime odaklanması sağlıyor.