Ukrayna'da Eğitim Uçak Mühendisliği

Ukrayna'da Eğitim Uçak Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim Uçak Mühendisliği

Hava ile etkileşim içinde olacağınız bir meslek grubuna dahil olmak istiyorsanız haydi buraya! Sizleri sınav puanı aramadan üniversitemize kaydediyor ve sizlerin gelişiminize destek olmayı birincil hedefimiz haline getirebiliyoruz. Ukrayna’da alacağınız eğitim süresinde tecrübe kazanabileceğiniz pek çok uygulama ortamında yer alabileceksiniz. Hareketsiz nesnelerin tasarımı işinde iyi kalitede eğitim veren bir kurum olan Ukrayna Üniversitesi sizleri bekliyor. Uçak mühendisi olmak isteyen gençlere sunduğu geniş olanaklar ile alan bazında kendinizi geliştirebilmeniz mümkün.

Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği derslerinde neler öğreneceğim?

Eğitim her ayrıntısı ile planlanmış bir şekilde Avrupa kalitesinde sizlere verilebilecektir. Uçak mühendisi olmak isteyenler için uçakların tasarımı, demetimi ve onarımı üzerine teknik bilgiler özümsetilir. Ardından uygulama alanlarında farklı uçak modelleri üzerinde çalışmalar yapabilme olanakları sunulur. Bire bir çalışmalarda bulunabileceğiniz gibi uçaklarda meydana gelebilecek örnek hasar durumları ile ilgili gözlemlerde de bulunabilirsiniz. Uzman kişiler eşliğinde verilen Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği uygulama dersleri uçakların yer aldığı atölyelerde son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği okumak isteyenler beş yıllık bir eğitim sürecine dahil olarak eğitim hakkından faydalanabiliyorlar. Bir yıl hazırlık eğitimi için Rusça ya da İngilizce dilinden istediğinizi tercih edebiliyorsunuz. Seçtiğiniz yabancı dil eşliğinde devam eden süreçte de toplam dört yıl öğrenim göreceksiniz. Beş yılı bu şekilde başarılı bir şekilde tamamlayan herkes için mavi diploma veriliyor. Diplomanızı birçok Avrupa ülkesinde iş başvurularınızda kullanabilirsiniz. Artık Avrupa’da yaşam hayal değil. Uçak mühendisliği puanı alamıyorum demenize de gerek yok! Üniversite olarak sıkıntı yaşadığınız her durum için genel manada çözüm giderici olabiliyoruz.

Uçak, helikopter, roket, füze, uzay mekiği gibi değişik uçan cisimler üzerinde uygulamalı dersler görebilmek bu üniversitede mümkün. Yapı, motor ve kontrol noktalarında nasıl tutum sergilenir? Arıza anında ilk ne yapılmalı? Uçak alımı esnasında uçağın ne gibi özellikleri birinci planda incelenmeli gibi sorulara yanıt bularak bu bölümde kendinizi yetiştirebilirsiniz. Güçlü akademik kadromuz size bu olanağı sunabilmektedir. Uçak ve uzay bilimleri arasındaki bağlantılar ile ilgili de bilgi sahibi olabileceksiniz. Akademik kadromuz uçak konusunda her türlü donanıma sahip olarak mezun olabilmeniz için emek harcamaktadırlar.

Avrupa’nın en sık tercih edilen bir ülkesinde siz de Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümünde lisans eğitimi alabilirsiniz. Kendinizi iyi bir uçak mühendisi olarak görebilmek için MVE Akademi yurtdışı eğitim danışma birimlerinden yardım alabilirsiniz. Kayıt işleminizi hızlandıran danışmanınıza sonsuz teşekkürlerde bulunabileceğinizden emin olabilirsiniz.