Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktara Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktara Eğitimi

Eğitim hayatı lisans eğitimi bittiği zaman bitmez. Lisans eğitiminde başarılı olmak isteyen tüm herkes iyi bir akademik hayat geçirmelidir. Bu eğitim sürecinde yurt dışından faydalanabilirsiniz. Ukrayna son senelerde öğrenci potansiyeli bakımından kendini oldukça geliştirmiş bir ülkedir. Öğrenci yaşamları bakımından uygun imkanlar tanıdığı için Ukrayna tercih olabilecek ideal konumdadır. Yüksek lisans ve doktora eğitimi lisans sonrası eğitim hayatına devam etmek istediğiniz zaman tercih edebileceğiniz öğrenim basamaklarındandır. Bu fırsatı Ukrayna’da almayı tercih edebilirsiniz. Bunun için gerekli bilgiyi MVE AKADEMİ yurtdışı eğitim danışmanlık birimlerinden edinebilirsiniz.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilme şartları nelerdir?

Ukrayna master, yüksek lisans ya da doktora eğitimi için öğrencilere imkan tanımaktadır. Kimi zaman lisans eğitimini Ukrayna’da alanlardan yana tercihlerde olabilmektedir. Akademik hayatınızda lisansınızı başka bir yerde yapsanız da Ukrayna’da yüksek lisans ya da doktoraya başvurma hakkı edinebilirsiniz. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Bu dilleri seçerek lisansınızın üstüne eğitim görmeye başlayabilirsiniz.

Rus dilinde doktora ve yüksek lisans bölümleri daha çoktur. Bölüm seçiminiz ve üniversite seçimleriniz harç ödemelerinizde değişkenlik yaratacaktır. Üç ya da beş yıl arası alacağınız eğitimler ile doktoranızı tamamlayabileceksiniz. 1.5- 2 yıl arasında da yüksek lisans eğitim süreniz tamamlanabilecektir. Bazı bölümler için YÖK denklik tanıma belgesi vermektedir. Bu bilgi içinde  MVE AKADEMİ yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerinden size gerekli bilgi verilebilecektir. Lisans derecenizi önemsemeden kayıt işleminizi tamamlamanızı sağlayacak olan MVE AKADEMİ yurtdışı eğitim danışmanlık danışmanımız ile hangi bölümlerde doktora ve yüksek lisans yapabileceğiniz bilgisini de edinebilirsiniz.

Bilgi arayışlarınızda Ukrayna daima gelişmenize destek verecek şekilde yanınızda yer almaktadır. Onun size sunduğu akademik başarı ortamlarını değerlendirebilmek elinizdedir. Hangi alanda gelişmek istiyorsanız o alan için başvuruda bulunarak eğitimde adı duyulan kişilerle ilerleme kaydedebilirsiniz. Farklı dilleri konuşan bir çevrede alanınızın tanınanı olabilme farklı Avrupa ülkelerine açılmanıza de fırsat verecektir. Sizlerin gelişiminizi ön plana alan akademik eğitim sürecine dahil olmak kayıt ile başlayacaktır.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi alan kişilerin yorumlarından faydalanarak bu konu hakkında daha kesin karar verebilirsiniz. Ekonomik ve Avrupa standartları bakımından gelişmiş bir ülke olan Ukrayna’nın en kaliteli eğitim ortamlarında yer alabilmeye hazır mısınız? Sizleri bekleyen MVE AKADEMİ yurtdışı eğitim danışmanlarınız ile irtibata geçme zamanı….sizlerin en iyi olmanıza emek harcayan bu danışmanların kıymetini bilin. Her konuda bu kişilerden yardım talebi istemekten çekinmeyin.