Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi. Kazan Federal Üniversitesi 1804 yılında kurulan, Rusya Federasyonu’nun en eski ikinci üniversitesidir. 17 fakülte, 208 profesör, 605 doçent, 2000 ‘den fazla öğretim üyesi, 50000 aktif öğrencisi, 5 milyondan fazla kitap ve materyale sahip kütüphanesi ve 26 yüksek konforlu yurtlarıyla Rusya Federasyonunun önemli bir bilim ve eğitim merkezidir. Dünyanın en önemli liderlerinden biri olan Vladimir Lenin bu üniversiteden mezun olmuştur. Aynı zamanda dünyanın en ünlü yazarlarından Lev Tolstoy’da  Kazan Federal Üniversitesi  mezunudur. Eğitim teknolojilerinde yapılan atılımlar ile geniş müfredatı ile yüksek kalitede ve özgün bir eğitim sunmaktadır. Kazan Federal Üniversitesi Dünya üniversiteler arası yaz olimpiyatları UNİVERSİAD ‘a 2013 yılında ev sahipliği yapmıştır.  Yüksek eğitim ve öğretim personelinin %30’ dan fazlası genç bilim adamlarından oluşan Kazan Federal Üniversitesi olağanüstü buluş ve başarıların gurunu yaşamaktadır. Kazan Federal Üniversitesi 1996 yılında Rusya Federasyonu ‘nun aldığı kararla en değerli kültür miraslarına dahil edildi. Kazan Federal Üniversitesi bilgi ve yüksek teknolojilere dayalı üniversite ekonominin katkı sağlamaya yönelik bilim, eğitim ve imalat sektöründe uyum sorunları çözmektedir. Kazan Federal Üniversitesi binası Lenin ve Tolstoy gibi tarihsel kişiliklerin eğitim gördüğü üst düzey ekipmana sahip Kazan Federal Üniversitesi laboratuvarları, mükemmel müzeleri, botanik bahçesi, araştırma saha istasyonları, üç astronomik gözlem evleri ve diğer birçok tesisleri ile 50 ‘den fazla yabancı üniversite ile işbirliğinde bulunmakta ve ortak projelerde yer almaktadır. 600 ‘den fazla sıralama kuruluşunca çeşitli kriterlerde dünyanın en iyi üniversitesi olarak seçilmiştir.  

Kazan Federal Üniversitesi eğitim dili Rusça. Üniversite bünyesinde aynı zamanda İngilizce lisans ve yüksek lisans programları da mevcuttur. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ilk sene hazırlık programına dahil edilir. Hazırlık programı boyunca öğrenciler yoğun Rusça dil eğitimine tabi olur.  Seçim aşamasının (esas olarak önceki eğitiminizin düzeyinin değerlendirilmesine dayanan) başarılı bir şekilde tamamlanması, sizi üniversitemizde okumaya davet edeceğiz.  Hazırlık eğitim süresi 9-10 aydır.  Hazırlık fakültesinde başarılı bir eğitim aldıktan, Hazırlık bölümün sınavlarını ve 1.SINIF giriş sınavlarını başarılı geçtikten sonra öğrenci, seçmiş olduğu lisans programında  öğrenimine devam edebilecektir.

KAZAN FEDERAL ÜNİVERSİTESİ'NİN TÜRKİYE'DE RESMİ TEMSİLCİ OLAN MVE AKADEMİ İLE BÜTÜN KAYIT İŞLEMLERİ GÜVENLİ OLARAK GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.