RUDN

RUDN

RUDN Üniversitesi'nde şunları yapabilirsiniz:

Hayalini kurduğunuz mesleği seçin. RUDN Üniversitesi, teknik, bilimsel, tıbbi, ekonomik, insani gibi herhangi bir uzmanlık sunar. RUDN Üniversitesi'nde hırslı bir öğrenci, teorik ve pratik olarak ileri düzey bir uzman olma fırsatına sahiptir.

RUDN'de Eğitim Almak İçin 10 Neden

Seçmek …

hayalini kurduğunuz meslek.

RUDN Üniversitesi, teknik, bilimsel, tıbbi, ekonomik, insani gibi herhangi bir uzmanlık sunar. 6 fakülte, 10 enstitü, akademi ve yüksekokul, kaliteli eğitim için geniş olanaklar sunmaktadır. Mühendisler, hukukçular, doktorlar, diplomatlar, finansörler, tarımcılar, fizikçiler, matematikçiler, dilbilimciler, gazeteciler RUDN Üniversitesi'nde derece alıyor.

Geliştirmek…

dil becerileri.

Yabancı dil öğrenmek, öğrencilerin 1, 2 ve hatta 3 dilden yeminli tercüman niteliği kazanmasını sağlar. RUDN Üniversitesi, öğrencilerine öğrenmeleri için 12 yabancı dil sunar - geleneksel Avrupa, Doğu (Çince, Arapça, Farsça) ve ayrıca yabancı dil olarak Rusça. Bu arada, 1978'den beri RUDN Üniversitesi öğretmenleri, Sovyet ve Rus uzay ekiplerine katılan yabancı kozmonotlara ve astronotlara yabancı dil olarak Rusça öğretiyor.

Öğrenciler dil becerilerini sadece sınıfta geliştirmezler: Üniversite hayatı sürekli bir uygulamadır. Sınıflarda, koridorlarda, sokakta ve RUDN Üniversitesi kampüsünde İngilizce, Fransızca, Çince, Arapça vb. konuşabiliyorlar… 

Yapmak …

bilimsel araştırma.

RUDN Üniversitesi, üniversite günleri boyunca bilimde uzmanlaşmak için her şeye sahiptir: araştırma, deney yapma, icat etme. RUDN Üniversitesi'nin 200'den fazla laboratuvarı, modern donanımlı 40'tan fazla bilimsel araştırma ve eğitim merkezi, yıllık bilimsel konferansları, hibeleri, bursları, önde gelen yabancı yüksek öğretim kurumlarıyla ortak bilimsel projeleri, federal ve küresel ölçekte araştırmaları vardır.

Kucaklamak …

tüm dünya.

RUDN Üniversitesi öğrencileri için sınır yoktur: değişim ve eğitim programları, yabancı yüksek öğretim kurumlarıyla “ortak derece” programları ve uluslararası konferanslar, yaz okulları ve eğitim. RUDN Üniversitesi'nin eğitim ve bilim işbirliği coğrafyası geniştir: BDT, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika eğitim kurumlarıyla 250'den fazla anlaşma imzalanmıştır. 2007'den beri RUDN Üniversitesi mezunları, tüm dünyada tanınan bir Avrupa Diploma Eki almaktadır.

Şuna hazır ol…

gelecek.

RUDN Üniversitesi'nde hırslı bir öğrenci, teorik ve pratik olarak ileri düzey bir uzman olma fırsatına sahiptir. RUDN Üniversitesi öğrencileri, üniversite günlerinde becerilerini ve profesyonelliklerini geliştirirler — profesörleriyle birlikte hayvanları tedavi ederler, depreme dayanıklı binalar inşa ederler, yarış arabaları ve uzay gemileri inşa ederler, farklı aygıtlar için programlar oluştururlar, yeni ilaçlar bulurlar, belgeseller çekerler...

Birden fazla mesleğe sahip olmak isteyen öğrenciler, yeterliliklerini genişleterek bir derece daha almakta ve ayrıca ileri mesleki eğitim programlarının derslerini almaktadırlar.
Hayalperestler RUDN Üniversitesi'ne kaydolur, ideologlar RUDN Üniversitesi'nde eğitim görür ve profesyoneller RUDN Üniversitesi'nden mezun olur.

arkadaş edin…

tüm dünya ile

RUDN Üniversitesi, dünyanın 160 ülkesinin, 500 milletten temsilcilerini bir araya getiriyor. Üniversite işbirlikçi, dostane bir üsluba sahiptir, saygı ve karşılıklı yardımlaşmaya dayalıdır. Burada herkes kampüsten ayrılmadan «dünya turu» yapabilir. Gelenekler ve görenekler, mutfaklar ve giysiler, dans ve müzik - tüm dünya bir Moskova sokağında.

Yaratmak…

kendin.

Bir yıldız ol! Sanata meraklıysanız, yeteneğinizi şarkı söyleme, folklor, dans, oyunculuk okullarında, televizyonda ve şiirsel bir toplulukta, bir münazara okulunda veya bir entelektüel kulüpte gün ışığına çıkarabilirsiniz. Sporsuz gün olmaz mı? Her mevsim, her hava koşulunda RUDN Üniversitesi çok işlevli spor ve rekreasyon merkezi, örneğin bilek güreşi, badminton, basketbol, ​​boks, voleybol, yoga, capoeira, jimnastik, lakros vb. arasından seçim yapabileceğiniz 40 ders sunar.

Canlı…

rahatça.

RUDN Üniversitesi kampüsü, şehir içinde gerçek bir şehirdir. 50 hektarlık arazide akademik ve konut binaları, spor tesisleri ve çeşitli stadyumlar, klinik, kütüphane, kültür merkezi, her zevke hitap eden çok sayıda kafe yürüme mesafesindedir. Kampüsün kalbi, öğrencilerin yürüyüş için en sevdikleri alan olan çeşmelerdir. Kampüs, Moskova'nın en yüksek noktasında yer almaktadır ve bir parkla çevrilidir. Başkentin merkezine gitmeniz yaklaşık 20 dakikanızı alır.

Başlangıç…

senin kariyerin.

Önde gelen Rus ve uluslararası şirketlerde eğitim ve profesyonel odaklı uygulama, Kariyer Günlerine katılım ve işverenlerle tanışma, üniversitede okurken ilginç bir iş teklifi almak ve kariyer başlatmak için harika bir fırsat sunuyor. Sonuç olarak, mezun olduktan sonra bir öğrenci sadece dereceli bir uzman değil, aynı zamanda uygulamaya yönelik bir uzman haline gelir.

Haline gelmek…

büyük bir ailenin parçası.

200.000'den fazla RUDN Üniversitesi mezunu dünyanın 170 ülkesinde çalışmaktadır. Aralarında cumhurbaşkanları, başbakanlar, milletvekilleri, bilim adamları ve iş adamları, kamuya mal olmuş kişiler var. Üniversite, eski öğrencilerinin kariyerlerini dikkate alır, onlarla iletişim halindedir. Her yıl 5 Şubat'ta RUDN Üniversitesi mezunları, Alma Mater'lerinin doğum gününü kutlamak için Moskova'da toplanır. Mezuniyetlerinden yıllar sonra, ilk derslerini verdikleri odada, aynı masada yeniden buluşurlar.