Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi için şunu mutlaka bilmemiz gerekiyor ki Ukrayna’da hatta Avrupa’da en köklü üniversitelerden biri arasında yer almaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği, Avrasya Üniversiteler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve bunun gibi bir çok kuruluşa mensup üyeler arasında yer almaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde bulunan dokuz fakülte, üç kolej, iki enstitü yer alıyor. Sumy Devlet Üniversitesi birimlerinde toplamda kırk beş bölüm yer almaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi sınıflarında küçük bir inceleme yapacak olursak aşağıdan yukarıya doğru yükselerek giden sıralar dahilinde ortadan ikiye bölünmüş bir merdiven geçmektedir ve eğitim vermekte olan profesör tarafından konu görsel destekli sunumlar eşliğinde yapılmaktadır. Öğrenciler rahat bir oturma düzenine sahip bir şekilde eğitim ve öğretimlerini tercih edecekleri Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce dillerinden biri ile sürdürmektedir. Bu dillerden birinin seçilmesi durumunda derslerin işlenmekte olduğunu belirtmemizde fayda olacakktır.

Bunun yanı sıra araştırma kütüphanelerinde büyük bir bilgi kaynağı bulunmaktadır. Aynı zamanda bir çok bilgisayar bu kütüphanelerde üstün bir teknoloji ile sürekli yenilenir hale bulundurulmaktadır. Teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde öğrenciler rahat bir şekilde konu ile ilgili olarak araştırmalarını kütüphanede yer alan kitaplardan yapabiliyor bunun yanı sıra bilgiye erişememesi ya da aradığı bilgiyi bulamaması gibi durumlarda veya arayıp da bilgiye erişmiş olması durumunda bunun kontrolünü sağlamak maksadı ile kütüphane bünyesinde yer alan bilgisayarlardan yararlanabilmektedir.

Bir birini bloklar halinde izlemekte olan üç katlı bloklar halinde yer alan fakülteler dahilinde on beş katlı binası yan yana bulunmakta olan Sumy Devler üniversitesi dahilinde nezih bir ortam öğrencileri beklemektedir. İç açıcı bir peyzaj yapılandırması ile ve ışıklandırması ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber dilerseniz üniversite sınavına bile girmeden, sınav stresini yaşamadan kayıt olabiliyorsunuz.

Her dinden, her dilden, her ırktan insanın bulunduğu Sumy Devlet Üniversitesinde herkes temel bir hedef için bir araya gelmiş bulunuyor. Dolayısı ile tek bir hedef var ki o a başarıya en iyi bir şekilde ulaşmaktan geçiyor. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler alanlarında en iyi şekilde yetiştirilmektedir. Sizlerde Sumy Devlet Üniversitesinden mezun olarak elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde her köşede geçerliliğe sahip olacak bu diplomalarınız ile beraber yapacağınız çalışmaları dilerseniz kendi iş yerinizi açarak, dilerseniz bir iş yerinde çalışarak değerlendirme imkanına sahip olacaksınız.

Alacağını dört yıllık lisans eğitimi dahilinde mühendis sıfatını kazanacağınız bölümlerimizden sizin için hangisi uygun ise sınav stresi yaşamadan, üniversite sınavına girmeden, lise veya lise dengi bir okulandan mezun olmuş şekilde diplomanızın bulunması yeterlidir. Bu alanda MVE GRUP AKADEMİ yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi alanında uzmanlaşmış yılların verdiği deneyim ile beraber sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer yirmi beş yaşın üzerinde değilseniz, sağlıklıysanız ( heyet huzurunan geçmiş bir rapor, tercüme edilmiş halde, kaymakamlık ve noter huzurunda onaylanmış olması gerekiyor) ve son olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuşsanız doğrudan MVE GRUP AKADEMİ  yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerinde yapacağınız başvurularda numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz.